piątek, 12 lipca 2013

Wojciech Bąkowski


Zapraszamy na pokaz filmów oraz spotkanie z Wojciechem Bąkowskim 
Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
Penerstwo, czyli Nowa Ekspresja Poznańska nigdy nie została w Krakowie zaprezentowana w sposób odpowiadający wielości wątków i postaw artystycznych które się w niej mieszczą. Choć coraz rzadziej słychać
dzisiaj o Grupie artystycznej określanej tą nazwą, to poszczególni artyści z Poznania stają się coraz bardziej obecni na współczesnej scenie artystycznej Polski i Europy. Nadrabiając zaległości Małopolski Ogród Sztuki i Zbiornik Kultury zapraszają na spotkanie z Wojciechem Bąkowskim, które odbędzie się w Kinie MOS 19go lipca o 19tej.

Zaprezentowane zostaną na nim nowe realizacje filmowe artysty oraz "PÓŁMROK" KWARTALNIK Z LITERATURĄ I SZTUKĄ, który pod jego redakcją ukazuje się od 2012 roku.

Surowe, budowane z pietyzmem animacje, charakterystyczna poezja nawiązująca do języka Mirona Białoszewskiego i mocne brzmienie wywodzące się z tradycji nowofalowej są znakiem rozpoznawalnym
twórczości Bąkowskiego. Zarazem plasują się w kontrze do estetyki i tradycji artystycznych panujących
w Krakowie. Zapraszamy więc tym bardziej na spotkanie, które będzie świetną okazją do lepszego poznania sztuki z Poznania i jednego z absolwentów Pracowni Audiosfery Leszka Knaflewskiego.


Wojciech Bąkowski

ur. 1979
Ukończył ASP w Poznaniu w 2005 roku.
Autor filmów animowanych i wideo, obiektów i instalacji audio, audioperformance, słuchowisk radiowych, muzyk, poeta. Lider grup muzycznych KOT, NIWEA i Czykita. Od maja 2007 wraz z Radosławem Szlagą, Tomaszem Mrozem, Konradem Smoleńskim, Piotrem Bosackim, Izą Tarasewicz i Magdaleną Starską współtworzy grupę artystyczną PENERSTWO. Jest twórcą cyklu rysunkowego “Tu mam taką rubrykę na rysunki” w Gazecie Wyborczej. Laureat nagrody Deutsche Bank i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki “Spojrzenia” w 2009 roku. Laureat nagrody “Paszport Polityki 2010″.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz