piątek, 12 lipca 2013

JedzenieInline images 1Spodek futurystycznej bryły Warszawa Powiśle jako wielki talerz, w którym spoczywa wygodnie ogromna porcja spaghetti z pulpecikami! Coś pomiędzy Cleas’em Oldenburg’iem a fantazją kucharki z liceum plastycznego. Zapraszamy na Jedzenie czyli gastro-rzeźbę autorstwa Grupy Spirala w ramach działań Zbiornika Kultury w Warszawa Powiśle!

Za to zamieszanie odpowiadają Hubert Gromny i Xavery Wolski. Od jakiegoś czasu chłopcy zajmują się jedzeniem parodiując nieco światek wytrawnych potraw i fancy magazynów o sztuce gotowania. Wytwory jedzeniopodobneprzynoszą na myśl absurdalny sznyt surrealistów wnosząc do miejskiego krajobrazu element zaskoczenia.
Umieszczenie na dachu Warszawa Powiśle gigantycznej porcji makaronu wykonanej z tworzywa sztucznego jest pomysłem na oswajanie modernistycznej architektury Warszawy w sposób dość ekstremalny. Powojenne ikony nowego miasta stają się w tym wypadku sceną dla bezpretensjonalnych i mocnych działań artystycznych, które podejmuję Zbiornik Kultury i Grupa Spirala.

Zapraszamy do zasmakowania w monstrualnych delikatesach Warszawy Powiśle już 18go lipca!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz