środa, 7 sierpnia 2013

Trójkąt Bermudzki - wystawa grupy artystycznej Banda


   Galeria Opcja, ul. Piłsudskiego 38
   Otwarcie w piątek 9 sierpnia o 20.00
   Wystawa czynna od 12 sierpnia do 23 sierpnia
   Godziny otwarcia 16:00 – 19:00


   Trójkąt Bermudzki - zwyczajowa nazwa obszaru Atlantyku, w rejonie Bermudów (incydentalnie na ulicy Piłsudskiego w Krakowie), przez fascynatów zjawisk paranormalnych uznawanego za miejsce wielu niewyjaśnionych zaginięć statków, jachtów, samolotów i grup artystycznych (uważają oni, iż na tym obszarze mają miejsce zjawiska łamiące prawa fizyki, wykrywana jest obecność "obcych" – co ma ich zdaniem wyjaśniać rzekomo niewytłumaczalne zdarzenia). Nie istnieje jeden ustalony kształt trójkąta, jego kształt opisywany jest różnie w poszczególnych legendach miejskich. Według statystyk w obszarze tym nie ginie więcej niż średnia liczba obiektów ginących w innych rejonach Atlantyku (i Krakowa).
   [źródło: Wikipedia]


   Banda - Grupa młodych artystów zajmujących się sztukami wizualnymi. Są wśród nas studenci i absolwenci ASP pracujący w technikach malarskich, rysunkowych, grafiki warsztatowej, komiksu, animacji, interdyscyplinarnych oraz street artu.
   Banda to projekt zrodzony z Koła Artystyczno-Naukowego, PRASSA, Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
   Organizujemy warsztaty, wystawiamy swoje prace, pojawiamy się na targach sztuki. Zachęcamy do kontaktu ze sztuką. Współpracujemy z prywatnymi galeriami i instytucjami państwowymi.
   Banda:
   Marlena Biczak, Malwina Bienias, Gabriela Fiter, Hubert Gromny, Maria Kozakiewicz, Kamil Kuitkowski, Paulina Lichwicka, Trevor Phillips, Michał Sroka, Zofia Szczęsna, Szymon Szelc, Weronika Tyrpa, Van Dan i Xavery Wolski
   Przy poszczególnych projektach współpracujemy z szerszym gronem artystów.


   Opcja - przestrzeń znajdująca się przy Wydziale Intermediów ASP w Krakowie, pełniąca funkcję galerii prowadzonej przez Koło Naukowe WI.
   https://www.facebook.com/galeria.opcja

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz