środa, 7 sierpnia 2013

ROMEK ROBI MEBLE


12-16 sierpnia 2013 r. od godz. 12.00 do 18.00


Wystawa mebli Romka w ogrodzie Małopolskiego Instytutu Kultury (wejście przez bramę przy ul. Karmelickiej 27) w ramach Zbiornika Kultury

Romek jest młodym wytwórcą mebli, który sam siebie definiuje jako jednoosobową manufakturę. Artysta własnoręcznie tworzy unikatowe, a zarazem funkcjonalne meble, nierzadko wykorzystując w swojej pracy przedmioty znalezione – takie jak gałęzie czy stare szuflady. 
Działalność Romka oscyluje na granicy designu, rzemiosła oraz DIY (Do It Yourself). Niezależnie od tego, jak nazwiemy to, co robi Romek, w jego twórczości ważny jest bezpośredni kontakt z materiałem, odczuwalna przyjemność tworzenia rzeczy praktycznych i intrygujących. W gotowych pracach ujawnia się osobowość twórcy – poprzez dobór konkretnych materiałów, wybór wzoru, bądź poprzez stworzenie oryginalnego projektu. Wydaje się jednak, że dla Romka najważniejsza jest czynność konstruowania obiektów sama w sobie. W związku z tym, przez cały czas trwania ekspozycji, artysta będzie pracował w ogrodzie, który stanie się jego tymczasowym warsztatem (stałej pracowni Romek zresztą nie posiada).
Codziennie między godz. 12.00 a 18.00 będzie można przyglądać się pracy manufaktury Romka oraz nauczyć się, jak zrobić swój własny mebel.

Podsumowaniem czterech dni warsztatów i zakończeniem wystawy będzie rozmowa z artystą poprowadzona przez Piotra Sikorę, która odbędzie się w ogrodzie w piątek 16 sierpnia 2013 r., o godzinie 17.00. Na spotkanie zalecamy przynieść koce, żeby móc przyjemnie przysiąść na trawie i w atmosferze pikniku wspólnie obejrzeć meble, zastanowić się nad designem, kulturą DIY oraz współczesnym rzemieślnictwem. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz