środa, 25 lipca 2012

ZDRADA FARELA / FAREWELL?

Zapraszamy w piątek 27.07 o godz. 21.00 na wernisaż dwóch wystaw w Zbiorniku Kultury:

1. "Zdrada Farela", realizacja: Mateusz Okoński, koordynacja: Anna Lebensztejn.

Czy wiecie, że żarówka mogłaby świecić nawet sto lat, a drukarka nie przestawać drukować tuż po upłynięciu okresu gwarancji? W świecie psujących się towarów o zaplanowanym okresie przydatności tęsknimy za niekiedy niezniszczalnym peerelowskim sprzętem AGD. Zdradziliśmy go w pogoni za zyskiem i wzrostem gospodarczym, nie oglądając się na rosnące góry technicznych odpadów.

2. "Farewell? (Łukasz Skąpski, Maszyny - Podkarpacie)", kuratorka: Aneta Rostkowska.

Projekt Maszyny – Podkarpacie to drugi rozdział tworzonej przez Łukasza Skąpskiego dokumentacji ręcznie budowanych traktorów.
Maszyny dostosowane do potrzeb, prowadzone przez kobiety i mężczyzn, są świadectwem nieskrępowanej wyobraźni i technicznego uzdolnienia ich twórców. Okazuje się, że można radzić sobie samemu, bez pomocy zestandaryzowanych mechanizmów produkcji. Czy techniczna pomysłowość mieszkańców Podkarpacia pozwala na pożegnanie Farela bez żalu?
Przekonajcie się sami!

Wystawy można oglądać do 8 sierpnia od wtorku do niedzieli w godz. 11-18.

Uwaga! W niedzielę 5.08, w naszym kinie letnim, o godz. 22.00 przed budynkiem Bunkra Sztuki pokażemy filmy związane z wystawami: w pierwszej części filmy autorstwa Łukasza Skąpskiego, w drugiej "Spisek żarówkowy. Nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności".

Wydarzenia realizowane w ramach projektu Bunkra Sztuki "po kapitalizmie".

Bliższe informacje:

www.pokapitalizmie.blogspot.com

http://www.facebook.com/pokapitalizmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz