czwartek, 5 lipca 2012

OTWARCIE ZBIORNIKA KULTURY

07.07.2012, godz. 20.00
Galeria Bunkier Sztuki


Zbiornik Kultury to cykliczna efemeryczna galeria Małopolskiego Instytutu Kultury. W ciągu ostatnich dwóch lat, przy minimalnych nakładach finansowych, w oparciu o energię środowiska młodych krakowskich artystów, w Zbiorniku odbyły się trzydzieści cztery wystawy oraz wiele wydarzeń towarzyszących. W tym roku Zbiornik opuszcza Zabłocie, by – w ramach współpracy z Bunkrem Sztuki – po raz kolejny odnaleźć się w późnokapitalistycznej rzeczywistości.

Czy dzięki połączeniu sił instytucje kultury mogą uatrakcyjnić krakowski wakacyjny sezon kulturalny? Przekonajcie się, odwiedzając w wakacje dwie nowe przestrzenie zaanektowane przez Zbiornik: Przestrzeń Otwartą Bunkra Sztuki oraz Bombę (pl. Szczepański 2/1). Co tydzień zapraszamy na nową wystawę oraz mnóstwo wydarzeń.

Organizatorzy: grupa artystyczna Spirala, Mateusz Okoński, Aneta Rostkowska (Bunkier Sztuki).

Partner: Małopolski Instytut Kultury.

Współpraca: grupa Strupek


HARMONOGRAM OTWARCIA

20:00 Spektakl grupy Strupek - Galeria Bunkier Sztuki
21:00 Występ chóru Singet - plac szczepański
21:30 Tajemniczy pokaz dźwiękowy w wykonaniu tajemniczego HTML'a - plac szczepański
22:00 Występ TML - klub bomba
00:00 Występ Eltron John - klub bomba
+ VJ Zygfryd


Singet to młody, powstały w nie tak odległym czasie zespół osób śpiewających razem a także osobno. Liczy około 10 członków (absolwentów i studentów Akademii Muzycznej)- wszystko zależnie od repertuaru. Specjalizuje się w muzyce każdej - od renesansowych madrygałów (wielogłosowych utworów wokalnych) lub romantycznych, ociekających smutkiem i uczuciowością pieśni, przez bluesowe ballady i standardy jazzowe do współczesnej muzyki popularnej. A wszystko to - możecie nie wierzyć - bez towarzyszenia instrumentów! Członkowie zespołu obdarzeni są ciekawymi głosami, które wspólnie tworzą ciekawą w odbiorze dźwiękowo-słowną mieszankę.

TML
http://soundcloud.com/t-m-l/noc-kobiet ☥ http://soundcloud.com/t-m-l/nocdziecka

ELTRON JOHN - Dyskdżokej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do fachu. Niepoprawny miłośnik winylu, który jako jeden z niewielu nie dał się urzec czarom komputerowego grania. W krakowskiej Carycy przez lata prowadził cykl Ktoś Cię Kocha, będący pozycją obowiązkową dla tych zabawowiczów, którzy nie zatracili dzikości serca i głodu nieskrępowanych pohulanek. Po zamknięciu niesławnej kamienicy na Wielopolu szczęśliwie pozostał jeszcze Serwis Inspiracyjno-Informacyjny Ktoś Cię Kocha - w każdy wtorek o godzinie 20 na falach Radiofonii.
Można tam usłyszeć wszystko, co najlepsze w kolekcji Eltrona - głęboką, uczuciową muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno. Eltron ma za sobą lata występów w klubach całej Polski, a także w Berlinie, Sztokholmie, Nowym Jorku, Wilnie i Londynie. Grywał z artystami takimi jak Prins Thomas, Carl Craig, Moodymann, Daniel Wang, Linkwood, Move D, Trus'me, Tiedye, Tensnake czy Tony Lionni. Gościł też na większości ważniejszych polskich festiwali (Selector, Nowa Muzyka, Audioriver, Unsound, Open'er) i brał udział w barcelońskiej edycji Red
Bull Music Academy. Jak dotąd jego produkcje ukazywały się nakładem wytwórni Koh-I-Noor Records, U Know Me oraz Pets Recordings.
http://soundcloud.com/eltron-john

VJ Zygfryd - Krzyżak, wizjoner i hochsztapler. W swoich projekcjach łączy biesiade, brejkkor i kwaśne gadżetyWięcej informacji:

www.facebook.com/oficjalny.fb.zbiornik.kultury

http://www.facebook.com/events/394216237303898/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz